Komorniki 2018

Ogólnopolski Festiwal Muzyki

Organowej i Kameralnej

Szanowni Państwo,

 

Zaczynamy kolejne muzyczne lato w Gminie Komorniki. W trakcie czterech festiwalowych wieczorów swój artystyczny kunszt zaprezentują wybitni organiści, soliści, międzynarodowy duet akordeonowy oraz młody, ale utytułowany już na międzynarodowych konkursach, zespół wokalny z Gdańska. Wśród wykonywanych dzieł znajdą się utwory mistrzów wszystkich epok – od renesansu do współczesności. Sprawia to, że festiwal nasz nie pozwala na próby zamknięcia w określonych ramach muzycznych, pozostając, mimo promowania „kultury wysokiej”, wydarzeniem wciąż świeżym i atrakcyjnym dla wymagającej i różnorodnej festiwalowej publiczności. Każdy z koncertów jest na swój sposób wyjątkowy i godny polecenia.

 

W ciągu ostatnich trzynastu lat Ogólnopolski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej – Komorniki stał się nieodłącznym elementem wielkopolskiego krajobrazu kulturalnego, jednym z najważniejszych wydarzeń w naszym regionie i z pewnością powodem do dumy mieszkańców Gminy Komorniki.

 

Zaproszenia na komornicki festiwal przyjmują światowej klasy muzycy i wirtuozi. Rokrocznie festiwal odwiedza coraz liczniejsza grupa wykonawców, wśród których znaleźli się jak dotąd wybitni artyści z Polski, Niemiec, Ukrainy, Słowacji, Austrii, Finlandii, Anglii, Walii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii oraz Nowej Zelandii.

 

Realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez wielkiego zaangażowania Urzędu Gminy Komorniki, na czele z wójtem Janem Brodą, Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach i jego dyrektora Antoniego Pawlika, parafii oraz sponsorów festiwalowych. Również festiwalowa publiczność, która wiernie towarzyszy kolejnym edycjom festiwalu, dopinguje nas do stawiania sobie wciąż nowych wyzwań.

 

Dziękując dziś Państwu za dotychczasową życzliwość, pragnę wyrazić nadzieję, że tegoroczny festiwal dostarczy wszystkim naszym słuchaczom wielu niezapomnianych przeżyć duchowych. Oby magia muzyki trwała w nas jak najdłużej…

 

Krzysztof Czerwiński

Dyrektor Artystyczny

Organizatorzy

Urząd Gminy Komorniki wójt Jan Broda

Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach dyrektor Antoni Pawlik

Parafia pw.św. Andrzeja Apostoła w Komornikach ks.prob. Adam Skrzypczak

Parafia pw.św. Faustyny w Plewiskach ks.prob. Roman Turoń

Parafia pw.św. Floriana w Wirach ks.prob. Kazimierz Szachowicz

Parafia pw.św. Jadwigi Śląskiej w Poznaniu ks.prob. Benedykt Glinkowski

Patronat medialny

Plakat festiwalowy

opr. graficzne Marianna Grabowska

Sponsorzy

 

Zarząd

Dyrektor Naczelny Festiwalu

Antoni Pawlik

 

Dyrektor Artystyczny Festiwalu

Krzysztof Czerwiński

 

 

Kontakt

Miejsca

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Organowej

i Kameralnej Komorniki

Gminny Ośrodek Kultury

62-052 Komorniki, ul. Stawna 7/11

tel  061  8 107 449

gokkomorniki@wp.pl ,

www.komorniki.pl

Koncerty odbywają się w kościołach

w Komornikach, Wirach, Plewiskach

i w Poznaniu ul.Cyniowa.

 

Na wszystkie koncert wstęp wolny