Zaczynamy

Z wielką przyjemnością informujemy, że już po raz czwarty, w dniach od 31 maja do 5 lipca, w Komornikach, Wirach i Plewiskach, odbędą się koncerty Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Jak co roku, głównym organizatorem tego unikalnego wydarzenia kulturalnego jest Urząd Gminy Komorniki z Panem Wójtem Janem Brodą na czele. Dyrektorem Naczelnym Festiwalu pozostaje Pan Antoni Pawlik, będący także Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury. Jednak nie byłoby festiwalu bez artystów. Pan Krzysztof Czerwiński piastujący stanowisko Dyrektora Artystycznego, dzięki znakomitemu znawstwu środowiska artystycznego dba o to, aby do Komornik zawitali artyści prezentujący najwyższy poziom artystyczny. Taki cel przyświecał organizatorom od samego początku. Przekrój wykonawców i repertuaru pozwala zaspokoić najdalej idące apetyty artystyczne. Dotychczas mogliście Państwo słuchać i oglądać zespoły duże, jak choćby chóry chłopięce liczące pięćdziesięcioro i więcej członków, orkiestry kameralne a także solistów - wokalistów i instrumentalistów. Także i w tym roku organizatorzy dołożyli wszelkich starań aby zaprezentować Państwu najwyższą maestrię. Pozostaje tylko nadzieja, że trud organizatorów i kunszt artystów zostanie nagrodzony liczną frekwencją samych mieszkańców gminy a także wielu gości z zewnątrz. Nasza strona internetowa będzie pomału zapełniała się kolejnymi informacjami.

 


Sponsorzy

Cieszy nas fakt, że co roku znajduje się liczna grupa firm, które chcą finansowo pomóc w organizacji festiwalu. Także i w tym roku nie zabrakło sponsorów. Wszystkim im składamy serdeczne podziękowania. To dzięki nim każdy uczestnik może między innymi o festiwalu poczytać w wydawanym folderze i plakacie. Pełna lista instytucji i firm sponsorujących zostanie podana niebawem.
 

Urząd Marszałkowski
Województwa
Wielkopolskiego

 

Patronat medialny

                               Plakat
 
 

Przedstawiamy Państwu tegoroczny plakat festiwalowy. Będzie można zobaczyć go w wielu miejscach naszej Gminy a także poza nią. Już teraz, po kliknięciu na miniaturkę plakatu można obejrzeć go w większym, czytelniejszym formacie. Poza plakatem organizatorzy przygotowali także folder festiwalowy. Zawiera on wszystkie niezbędne informacje dotyczące Festiwalu. Znajdziecie tam Państwo informacje o terminach i miejscach koncertów, dokładny program, noty biograficzne wykonawców, a także szczegółowe opisy organów. Foldery festiwalowe będą rozdawane bezpłatnie przed każdym z koncertów.

 

   
Cztery koncerty

Cztery kolejne koncerty odbędą się w weekendy wakacyjnych tygodni. Warto już dzisiaj zarezerwować sobie czas. Czytaj więcej...


Organizatorzy

Urząd Gminy Komorniki
Wójt Jan Broda
Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach
dyrektor Antoni Pawlik

Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Komornikach
ks.kan.Jerzy Kaźmierczyk               
Parafia pw. św. Faustyny w Plewiskach
ks.Roman Turoń
Parafia pw. św. Floriana w Wirach
ks.kan.Kazimierz Szachowicz


Telebim

Stałym elementem wszystkich koncertów stał się telebim. Pomysł został zaczerpnięty... Czytaj więcej...


Organy

Tutaj znajdą Państwo dokładny opis organów znajdujących się w Komornikach, Wirach i Plewiskach. Czytaj więcej...


Galeria

Zachęcamy do obejrzenia albumów z kolejnych koncertów. Czytaj więcej...

 
 
 
               
                   
  Bilety

Jak co roku wstęp na
wszystkie koncerty jest
b e z p ł a t n y
Koncerty odbywają się w kościołach
Parafii Rzymsko-katolickiej pw. św. Andrzeja Apostoła
62-052 Komorniki ul. Kościelna 32
Parafii Rzymsko-katolickiej pw. św.
Floriana
62-052 Wiry, ul. Komornicka 176
Parafii Rzymsko-katolickiej pw. św. Faustyny
62-064 Plewiska ul. Szkolna 62
Kontakt
Ogólnopolski Festiwal Muzyki Organowej i
Kameralnej Komorniki 2009
Gminny Ośrodek Kultury  
62-052 Komorniki, ul. Stawna 7/11
tel  061  8 107 449
gokkomorniki@wp.pl
www.komorniki.pl